Opaski odblaskowe

Poruszanie się po zmroku, kiedy dodatkowo warunki pogodowe oraz oświetleniowe nie są dostatecznie dobre, staje się w pewien sposób utrudnione dla pieszych. Dlatego też właśnie wtedy warto postawić na takie elementy w odzieży, które uwidocznią osobę poruszającą się pieszo, aby kierowcy nie mieli problemu z dostrzeżeniem jej w ciemnościach. Pomocne w tym celu będą opaski odblaskowe, które z łatwością można założyć na rękę i zdjąć po przebytej trasie.

Opaski odblaskowe. Jak działają?

Opaski odblaskowe pozwalają poprawić widoczność pieszego w ruchu drogowym. Zgodnie z obecną wiedzą, zapewniają dostrzegalność takiej osobie nawet do ponad stu metrów. Warto mieć świadomość tego faktu, ponieważ podczas jazdy samochodem — nie zawsze przy idealnych warunkach atmosferycznych — można nie zauważyć pieszego, który nie ma na sobie widocznych akcesoriów o właściwościach odblaskowych.

Odblaskowe opaski samozaciskowe skutecznie odbijają światło dzięki wykorzystaniu odpowiednich zjawisk fizycznych. Dzięki tym zjawiskom kierowca może zauważyć pieszego nawet wtedy, gdy droga nie jest oświetlona i jedynymi dostępnymi są światła samochodu.

Opaski odblaskowe – czy trzeba je nosić?

Zgodnie z treścią obowiązującej ustawy Prawo o ruchu drogowym, jeżeli pieszy przemieszcza się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, wówczas jest zobowiązany do korzystania z elementów odblaskowych. Powinien jednak umieścić je na swoim ubraniu – lub plecaku, torbie – w taki sposób, by inni uczestnicy ruchu drogowego mogli wyraźnie zauważyć takiego pieszego. Wyjątek od tej zasady stanowi sytuacja, w której osoba porusza się po chodniku lub droga, którą obrał, jest przeznaczona wyłącznie dla pieszych.

Dlatego też, jeżeli droga, po której przemieszczasz się Ty lub Twoje dziecko jest drogą znajdującą się w obszarze zabudowanym, nie istnieje absolutna konieczność umieszczenia na odzieży elementów odblaskowych. Jednak nawet jeżeli nie ma potrzeby noszenia elementów, takich jak opaski odblaskowe, są one dodatkowym „zabezpieczeniem”, dzięki któremu nie sposób pozostać niezauważonym w ruchu drogowym.

Opaski samozaciskowe odblaskowe dla dzieci i dorosłych

Oprócz tego, że opaski odblaskowe poprawiają widoczność pieszego na drodze, mogą jednocześnie stanowić niebanalny, użytkowy dodatek do odzieży. Elementy odblaskowe sprawdzą się jako swoista ozdoba rękawów kurtki. Ponadto, jeżeli zostaną potraktowane jako breloczek poprzez dopięcie do nich łańcuszka lub rzemyka, ozdobią plecak lub torebkę.

Podczas wybierania elementów odblaskowych warto postawić zwłaszcza na opaski samozaciskowe, które dzięki lekkiemu pchnięciu palcami jednego z końców opaski zwijają się, tworząc kształt koła. Mogą z powodzeniem pozostać w takiej postaci nienaruszonymi, bez dodatkowych rzepów czy zatrzasków, nawet na bardzo długi czas. Wystarczy dopasować je do obwodu nadgarstka lub wyżej położonych części ręki i cieszyć się właściwościami odbijającymi światła samochodowe.

Opaski odblaskowe – gdzie kupić?

Sklep internetowy Euroblask jest miejscem, w którym dostępne są opaski odblaskowe w różnych wariantach.

W naszej ofercie znajdą Państwo opaski odblaskowe. Produkt dostępny w wielu atrakcyjnych i jaskrawych kolorach oraz w różnych rozmiarach. Wszystkie opaski wykonane zostały z folii mikropryzmatycznej. Dostępne są jednak trzy warianty: samozaciskowe, z regulatorem i na rzepy. Dzięki temu nasze produkty są łatwe w użytkowaniu, komfortowe w noszeniu i się nie przesuwają.

Oferujemy także możliwość naniesienie na powierzchnie opaski dowolnego nadruku. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6