Mobilne miasteczko ruchu drogowego

Elementy miasteczka ruchu drogowego

Mobilne miasteczko ruchu drogowego to kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze i motorowerze. Oferowane rozwiązanie nadaje się do zastosowania w przestrzeni zamkniętej oraz otwartej. W skład zestawu wchodzą takie elementy miasteczka ruchu drogowego jak: mini znaki drogowe, sygnalizacja świetlna oraz maty antypoślizgowe (drogi, ścieżki rowerowe, ronda). Wszystkie oferowane produkty zgodne są z ogólnymi dyrektywami odnośnie bezpieczeństwa.

Celem jest podniesienie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drodze, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Największy nacisk kładziemy na właściwe przygotowanie dzieci w wychowanie komunikacyjne dlatego w tym celu stworzyliśmy mobilne miasteczko ruchu drogowego, w skład którego wchodzą:

mini znaki drogowe,
sygnalizacja świetlna oferowana w kilku rodzajach,
oraz antypoślizgowe maty gumowe, które można w dowolnym miejscu rozkładać tworząc ścieżki rowerowe, skrzyżowania, ronda o różnych powierzchniach i szerokościach.

Zaletą tworzenia mobilnych miasteczek ruchu drogowego jest to, że mogą być wykorzystane w pomieszczeniach zamkniętych (sale gimnastyczne, hale) i otwartych (boiska szkolne, place szkolne betonowe, asfaltowe, trawiaste) co nie wymaga budowy stacjonarnych miasteczek.

Na mobilnym miasteczku drogowym przeprowadza się praktyczną naukę chodzenia po drogach oraz jazdy na rowerze, a także organizuje się na nim praktyczną część egzaminu na kartę rowerową, zawody rowerowe oraz turnieje BRD.

Dodatkowo obok mobilnego miasteczka drogowego można ustawić rowerowy tor przeszkód, który służy do nauki i doskonalenia techniki, umiejętności jazdy na rowerze.

Maty gumowe imitujące asfalt to podłoże, które służy do tworzenia
dróg, rond, skrzyżowań w miasteczku ruchu drogowym. Oferujemy Państwu maty w arkuszach o szerokości 1,25 m, długości 2 m i grubości 6 mm.

Deklarujemy, że nasze wyroby spełniają wszystkie wymagania jakie wdrażane są postanowieniami dyrektywy o ogólnym bezpieczeństwie produktu. Na życzenie klienta wystawiamy deklarację zgodności.

Wyświetlanie 1–24 z 56 wyników